Eén op vijfentwintig zoekresultaten is gevaarlijk

Bij elke vijfentwintig resultaten die een zoekmachine genereert, is er minstens één site gevaarlijk, blijkt uit onderzoek van beveiliger Ben Edelman. De onderzoeker typte 2.500 zoektermen in in de zoekmachines van Google, MSN, Yahoo, AOL en Ask.com en gebruikte de Siteadvisor-software van antivirusbedrijf McAfee, die gevaarlijke links in het rood aanduidt. Hieruit bleek dat 4,4 procent van de resultaten gevaarlijk kunnen zijn.


Edelman voerde hetzelfde onderzoek al eens uit in mei. Toen bleek dat 5 procent van de zoekresultaten gevaarlijk kan zijn. Gesponsorde links, die een duidelijk zichtbare plek krijgen tussen de zoekresultaten, zijn meer dan twee keer zo gevaarlijk als gewone links. Bij gewone links is er in 3,1 procent van de gevallen sprake van een risicovolle site, bij gesponsorde links is dit in 8,5 procent van de gevallen.

Bron: HLN
Moraal van het verhaal: gebruik de Firefox browser die stukken veiliger is…

Firefox steeds populairder

Steeds meer internetters surfen met de browser Firefox van Mozilla, in plaats van met Internet Explorer van Microsoft. Gemiddeld gebruikt zo’n 11 procent van de Amerikaanse surfers dagelijks Firefox, blijkt uit onderzoek van Websidestory.

Volgens het onderzoek steeg het aandeel van Firefox in oktober tot 9,84 procent en inmiddels is het gestegen tot 11 pocent. Het gebruik van Internet Explorer daalde dan weer van 89,1 procent naar 88,2 procent. Volgens het persagentschap AP ligt het gebruik van Firefox in het weekend opmerkelijk hoger, omdat veel bedrijven enkel Internet Explorer toelaten.

Call 2 action

Reacties zijn momenteel gesloten.